Kaleiçi Otel

Kaleiçi Otel Bursa

Hakkımızda

Bursa’nın Osmanlı tarihi dönemindeki tek yerleşim yeri olan ve 7 tarihi kapısından giriş çıkışların kontrollü yapıldığı dönemden bu yana Kaleiçi hisar olarak adlandırılan tarih kokulu semtimizin en eski konaklarından biri olan işletmemiz 200 yıllık tarihi manolya ağacı ve özenle yapılmış restorasyonu ile bu özel mekanın atmosferine ortak olmanız için sizleri bekliyoruz.

Kendinizi tarihin içinde ve eviniz sıcaklığında hissetmeniz için hazırladığımız 7 odamızın yanı sıra, açık ve kapalı olarak hizmet veren 80 kişilik restaurantımızla özel günleriniz, toplantılarınız ve tüm grup yemekleriniz için hizmetinizdeyiz.

"7 Kapı, 7 Oda, 7 Hikaye"

Otelimiz 200 senelik bir tarihe sahip olup, manolya kokulu bahçesi, bülbül sesleri ve muhteşem atmosferiyle sizler için günümüz şartlarında tarihle modernize edilmiştir.

Semtimizde Orhangazi, Osmangazi Türbeleri, Tophane Saat Kulesi, Şehitler Anıtı, Alaaddin Paşa Camii (Bursanın ilk Camisi), Şehadet Camii ve sayısız türbe bulunmaktadır.Aynı zamanda şehir merkezi, Ulucami, Kapalıçarşı ve Kent Müzelerine yürüme mesafesindedir.